На дан Светог мученика Евтихија, 6. септембра 2015. године, у Спомен-храму Светог Саве на Врачару служена је Света Архијерејска Литургија, са чином призива Светог Духа на почетку нове школске године. Светом Литургијом је началствовао Епископ топлички г. Арсеније, уз саслужење више свештенослужитеља и ђакона. Светој Литургији су присуствовала деца основних и средњих школа, као и деца са дисабилитетом из Основних школа „Др Драган Херцог“ и „Миодраг Матић“. Децу са посебним потребама је довела вероучитељица Милица Ракић, уз помоћ ученика Богословије Светог Саве. По завршетку Свете Литургије одржана је свечана академија поводом петнаест година од увођења Верске наставе у основне и средње школе. Том приликом је говорио Владика Арсеније, а прославу су уприличили ученици разних школа, као и ученици Београдске богословије који су, заједно са ученицима Војне гимназије, отпојали Химну Светом Сави.
Свечана академија у крипти храма Светог Саве на Врачару
07. септембар 2015.